środa, listopada 18, 2009

II edycja praw człowieka w obiektywie

Jest to już druga edycja konkursu "Prawa człowieka w obiektywie". Tym razem czekamy na zdjęcia odnoszące się do hasła: "Żyć godnie to znaczy spokojnie, swobodnie, modnie". Tytuł jest nawiązaniem do prowadzonej przez Amnesty International kampanii "Żądamy godności", która ma na celu walkę z ubóstwem.

Godność = Prawa człowieka

Prawa człowieka to nie tylko prawa polityczne czy obywatelskie, ale także prawa gospodarcze, społeczne i kulturowe.

Zdjęcia należy przesyłać w dniach od 15 października do 15 listopada 2009 r. Wstępna selekcja nadesłanych zdjęć zostanie przeprowadzona przez jury konkursowe. Wybranych zostanie 60 prac. W dniach od 19 do 25 listopada użytkownicy portalu Plfoto.com będą oddawać swoje głosy na prace finałowe. 12 fotografii z największą ilością głosów zostanie zaprezentowanych w kalendarzu Amnesty International na rok 2010.

Uroczysta premiera kalendarza odbędzie się podczas Maratonu Pisania Listów, w dniach 12-13 grudnia br. Dodatkowo, zwycięskie oraz wyróżnione prace, które zostaną zakwalifikowane do drugiego etapu konkursu, zostaną zaprezentowane podczas serii wystaw, odbywających się w całej Polsce. amnesty.org.plZ przyjemnością informujemy, ze zakończyły się obrady jury II edycji konkursu „Prawa człowieka w obiektywie”. Jury w składzie:

* Prof. Ksawery Piwocki – rektor warszawskiej ASP
* Jerzy Katolik – prezes Zarządu Corporate Services Sp. z o.o.
* Adam Sanocki – członek Zarządu Amnesty International

wybrało 60 fotografii, ma które już można oddawać głosy!

Głosowanie trwa do dnia 25 listopada. 12 zdjęć z największą ilością głosów znajdzie się w specjalnym kalendarzu Amnesty International na rok 2010, a wszystkie 60 prezentowane będą na wystawach pokonkursowych w całej Polsce!
Zwycięzca konkursu otrzyma aparat Olympus PEN E-P1 z obiektywem 14-42 mm. Dodatkowo przyznane zostaną wyróżnienia w postaci bonów na wydruk fotografii w Empikfoto.pl, 2 o wartości 500 zł oraz 5 o wartości 100 zł. Wśród użytkowników portalu plfoto.pl, którzy oddadzą swoje głosy, rozlosujemy 5 kalendarzy Amnesty International.niezmiernie miło mi poinformować że jury ponownie wybrało moją fotę do drugiego etapu konkursu w którym można głosować ;> Z nadesłanych 450 zdjęć znalazłem się w pierwszej sześćdziesiątce co mnie niezmiernie cieszy i dlatego znowu się chwalę ;) Mam nadzieję że tytułowi "Chłopacy" nie mają ku tej okoliczności nic przeciwko i dadzą się zaprosić na piwko a jak juz będzie coś wiadomo na temat wystawy to i na wernisaż ;) ewentualne głosy mozna oddawać tu:

http://plfoto.com/register.html - rejestracja
plfoto.com/amnesty.html - głosowanie

a rok temu było tak: ;)
http://simonout.blogspot.com/2008/12/konkurs-amnesty-cd.html

http://simonout.blogspot.com/2009/03/orso.html

7 komentarzy:

koko pisze...

znowu wyjdę na pedała... :P

simonout pisze...

masz do tego prawo! pamietaj ;P

jejku pisze...

gratuluję

Joasia pisze...

większośc tych prac nie nawiązuje do tematu konkursu

simonout pisze...

odnoszę podobne wrażenie
oczywiście nie sugerując że moja idealnie pasuje ;)

mr żubr pisze...

Głos oddany. Gratuluję:)

simonout pisze...

o hehe, dzieki wielkie ;)